Renginių archyvas


Korp! TauTiTo komanda pasaulinėse radijo ryšio varžybose

Paskutinį vasario savaitgalį vyko pasaulinės radijo ryšio CQ WW 160 SSB 2017 varžybos, kuriose dalyvavo ir korp! TauTiTo nariai. Veiksmas vyko mūsų sendraugio Rolando Žakelio įkurtoje stotyje Sangrūdoje, Kalvarijos sav. Ten korporaciją taip pat atstovavo sdr. Dainius, pirmininkė j.n. Neringa, j.n. Karolina ir j.n. Simona. Komanda dirbo šaukiniu LY4O, 160 m. bangos ilgio diapazone. Varžybų tikslas buvo užmegzti kuo daugiau ryšių su skirtingomis šalimis arba regionais.
Penktadienio popietę pirmieji varžybas pradėjo Rolandas su Simona, šeštadienį prie jų prisijungė Dainius, Neringa ir Karolina. Nors už lango oro sąlygos buvo permainingos: netrūko gūsingo vėjo ir sniego, dirbti sekėsi gerai. Per visą varžybų laiką komanda užmezgė 450 ryšių, susisiekė su 45 skirtingomis šalimis ir dvejomis Amerikos valstijomis. Sdr. Dainius taip pat išbandė profesionalią įgarsinimo aparatūrą ir pateikė pasiūlymų garso kokybės pagerinimui ateityje. Varžybų galutiniai rezultatai bus žinomi maždaug po dviejų mėnesių.

Valstybės atkūrimo diena - Vasario 16-oji

2017 m. vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena) – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Tradiciškai korp! TauTiTo šią dieną pamini dalyvaudama bei organizuodama įvairius renginius.
Šventinę dieną pradėjome šv. mišiomis Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje, toliau sekė Kauno akademinės bendruomenės, miesto gyventojų bei svečių eisena iki Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelio. Kaip jau įprasta, prie mūsų korporacijos prisijungė ir mūsų draugai – Seinų „Žiburio“ gimnazijos mokiniai bei mokytojai. Visi kartu džiaugsmingai žygiavome link Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelio, kuriame vyko iškilminga Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija, jaunesniųjų karininkų kursų vadų priesaikos, gėlių padėjimas prie Nežinomo kareivio kapo ir Laisvės paminklo. Skambėjo sveikinimo žodžiai, aidėjo ginklų salvės, grojo patriotinės dainos.
Po visų gražių miesto savivaldybės renginių, kartu su draugais iš Seinų, nuskubėjome į KTU Aulą. Čia šildėmės jaukiais pokalbiais prie kavos ir arbatos puodelio, pasivaišinome įvairiais skanėstais.
Kiek pasistiprinę, sugužėjome į salę, kurioje klausėmės vieno iš mūsų korporacijos įkūrėjo, sendraugio, Gedimino Adlio pasakojimų. Į savo pokalbius jis įtraukė ir mūsų svečius – Seinų „Žiburio“ gimnazijos mokinius bei mokytojus, KTU darbuotojus, kolegas ir veteranus, Kauno latvių bendruomenės atstovus ir kitus aktyvius žmones.
Mes, savo ruoštu, surengėme viktoriną seiniškiams, kurie turėjo progą pasitikrinti žinias atsakinėdami į klausimus apie Lietuvos istoriją. Nugalėtojus pasveikinome ir apdovanojome specialiais prizais.
Šiai šventinei dienai jau vakarėjant nuskubėjome pas savo gerus draugus – LSMU studentų ir gydytojų korporaciją „Fraternitas Lituanica et Patria“, su kuriais jau tradiciškai rengėme Vasario 16-osios šventę. Jos metu išklausėme tikrai įdomių pristatymų apie abiejų korporacijų vertus paminėti žmones. Korp! Fraternitas Lituanica priminė mums vieną korporacijos įkūrėjų – med. dr. plk. K. Oželį, korp! TauTiTo raštininkė Karolina – vieną korporacijos įkūrėjų, garbės narį bei sendraugį – Gediminą Antaną Adlį.
Po oficialios dalies vyko linksmoji dalis – šventinis Alutis-Girutis. Jo metu netrūko dainų, sklidinų bokalų tauriojo gėrimo, bei, žinoma, linksmų bausmių. O jų būta tokių linksmų, kad netgi buvo panaudotas ir Bausmės bokalas!
Kartu praleistas nepakartojamas laikas, neišdildomi prisiminimai bei naujai įgyta patirtis – tai korporacijos dalis. Tad švęskime!
Vivat, Crescat, Floreat LIETUVA in aeternum!

Mindaugas Jukna (LY4L) svečiuose pas korp! TauTiTo

2016 m. gruodžio 7 d. korp! TauTiTo kambarėlyje lankėsi vienas aktyviausių KTU radijo klubo narių, Lietuvos Taurės nugalėtojas, įvairių tarptautinių varžybų prizininkas Mindaugas Jukna (LY4L).

Svečias dalinosi savo įspūdžiais ir patirtimi iš CQ World Wide DX Contest varžybų Katare, kuriose dalyvavo kartu su kolega Gediminu Lučinsku (LY9A). Išnaudoję puikias gamtos sąlygas, patirtį bei profesionalumą, jie Kataro komandai padėjo pelnyti pakankamai taškų, kad komanda A73A galėtų užimti 2 vietą pasaulyje.


LRSF visuotinis susirinkimas ir KTU RC 60-metis

2016 m. gruodžio 3 d. korp! TauTiTo nariai dalyvavo Lietuvos radijo sporto federacijos visuotiniame susirinkime, kurio metu vyko naujos tarybos rinkimai. LRSF pirmininkas Rolandas Žakelis pristatė metinę veiklos ataskaitą. Taip pat, ataskaitas pristatė pirmininko pavaduotojas radijo ryšio akivaizdinėms varžyboms – Paulius Sadūnas, pavaduotojas radijo ryšio neakivaizdinėms varžyboms – Mindaugas Jukna, pavaduotojo atstovas radijo orientacijos ir radijo pelengacijos rungtims – Viktoras Bartkus. Dalyviai diskutavo radijo sporto Lietuvoje klausimais.
Iškart po susirinkimo, prasidėjo KTU radijo klubo 60-mečio šventė. Jubiliejaus proga gražių žodžių negailėjo KTU RC prezidentas Darius Kybartas, svečiai iš Lietuvos radijo mėgėjų draugijos bei svečiai iš užsienio: Slovakijos, Vokietijos, Estijos. Už dalyvavimą varžybose KTU RC sekretorius Rolandas Žakelis įteikė apdovanojimus labiausiai nusipelniusiems nariams. Tai pat, už nuopelnus ir ilgametį indėlį į radijo sportą buvo apdovanotas KTU RC narys Algis Kregždė. Už dalyvavimą radijo ryšio užmezgimo kursuose, radijo sporto renginių organizavimą bei populiarinimą atminimo lenteles gavo korp! TauTiTo nariai: Ina Žakelienė, Neringa Šeperienė, Karolina Vaičiūnaitė, Simona Dumbliauskaitė, Rimas Šeperys ir Dainius Bernatavičius.
Po apdovanojimų dalyviai klausėsi svečių iš Slovakijos, Vokietijos, Estijos pranešimų. KTU RC narys Vytautas Urbonas pristatė 60 metų klubo pasiekimus, Algis Kregždė pasidalino savo prisiminimais. Pasibaigus oficialiai daliai, nariai rinkosi restorane, kur diskusijos apie radijo sportą tęsėsi iki ryto.

Litavimo kursai'16

2016 m. lapkričio 5 d. nuo 10 val., 12 val. ir 14 val. 436 auditorijoje, KTU elektros ir elektronikos fakultete (Studentų g. 50, Kaunas) vyko jau 6-ieji litavimo kursai, kuriuos tradiciškai rengėme su Lietuvos radijo sporto federacija (LRSF) bei KTU Radijo klubu.
Šiais metais dalyviai vėlgi galėjo pasirinkti netgi iš keleto konstruktorių, kurie buvo skirtingo sudėtingumo lygio, tai – elektroninis kauliukas, elektroninis „vabalas“, mobiliuoju įrenginiu valdomas nuotolinio valdymo pultas, garso keitimo į šviesą aparatas, skaitmeninis datą ir laiką rodantis įrenginys, stroboskopas bei SMD šviečianti eglutė. Trumpai su litavimui reikalinga teorija supažindino mūsų korporantas, LRSF tarybos pirmininkas ir KTU Radijo klubo sekretorius dr. Rolandas Žakelis.
Taip pat, lituojantiesiems kursų metu asistavo mūsų korporantai – Neringa, Rimas, Dainius bei Simona. Kursų dalyviai jau sulituotus konstruktorius galėjo pasiimti su savimi. Visiems dalyvavusiems buvo įteikti atminimo pažymėjimai.

Džiugu, jog litavo netik studentai, bet ir vaikai bei vyresnieji. Dalyviai džiaugėsi išmokę naujo amato, įtvirtinę jau turėtas žinias ir prasmingai praleidę laiką.


KV pirmininko vizitas

2016 m. spalio 21 d. pas mus lankėsi Vokietijos katalikų studentų ir akademikų korporacijų kartelinio susivienijimo (KV) pirmininkas Karl Kautzsch su žmona. KV narių iniciatyva, KTU Auloje buvo įteiktos vienkartinės skatinamosios stipendijos geriausiai studijuojantiems KTU studentams. Kaip draugystės simbolis Karl Kautzsch'ui buvo įteiktas korp! TauTiTo ženklelis. Taip pat, sendraugio ženklelis buvo įsegtas vienam korporacijos steigėjų - Gediminui Adliui.

Finis semestri

2016 m. birželio 20-21 d. d. Sangrūdoje vyko korp! TauTiTo finis semestri šventė. Vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai - čia beveik šimtmetį menančioje sodyboje gyveno mūsų korporančių Inos, Vaidos ir Simonos seneliai. Šventės metu kepėme vištienos šašlykus, gurkšnojome mūsų girudario girą, o sendraugė Ina vaišino nealkoholiniu punšu, kurio receptą atsivežė net iš Šveicarijos. O kokia šventė be dainų? Išdainavome daugiau nei pusę dainynėlio! Ir be dainuojant kilo idėjų, kaip patobulinti mūsų dainynėlį (tikimės įvykdyti atnaujinimus iki spalio mėn.). Per naktį lijęs lietus mums nesutrukdė nuo  sekmadienio ryto pradėti dipolinės antenos montavimo darbus. Įdarbinti buvo beveik visi šventės dalyviai. Ir po kokių 5 val. darbo, Rolandas jau galėjo džiaugtis pirmais užmegztais radijo ryšiais su Lietuvoje, Rusijoje ir Lenkijoje įsikūriais radistais.

Korp! TauTiTo vėliavos šventė


2016 m. gegužės 9 dieną tradiciškai minėjome KTU studentų korporacijos „TauTiTo“ vėliavos šventę, kuri šiais metais vyko jau 17-ąjį kartą. Šiemet ši graži šventė vyko KTU III rūmuose, 6 aukšto salėje, iš kurios atsiveria pasakiško grožio Kauno miesto panorama.

Taigi, po tradicinės svečių registracijos, prasidėjo oficialioji šventės dalis, kurios metu sulaukėme šiltų sveikinimų iš mūsų draugų – Korp! Fraternitas Lituanica et Patria, Korp! Saja bei Korp! Neo-Lithuania. Vėliavos šventės proga sulaukėme sveikinimų ir iš mūsų korporantų, šiuo metu esančių užsienyje. Iš pačios JAV sostinės Vašingtono gavome video sveikinimą nuo Inos bei Rolando Žakelių. Pasibaigus sveikinimams žodį perėmę Korp! TauTiTo pirmininkė Karolina, kuri pristatė bei apžvelgė praėjusių metų korporacijos veiklą ir pasidalino brangiomis akimirkomis su šventės svečiais.

Be to, oficialiai daliai einant į pabaigą, sendraugių gretas papildė du korporantai – Dainius Bernatavičius bei Darius Laurinavičius. Jiems, kartu su sdr. Vaida Grigoniene, Rimu Šeperiu bei Edita ir Kazimieru Vainomis, buvo įteikti šviežiai „iškepti“ ženkliukai su korp! herbu. Tai – naujai atsiradusi tradicija.

Vėliavos šventės oficiali dalis buvo užbaigta visų svečių bendra nuotrauka, po kurios sekė linksmoji šventės dalis – „girutis“. Jos metu netrūko linksmų pašnekesių, garsiai skambančių dainų bei, žinoma, gardžios giros. Šventinį „girutį“ vainikavo korp! narės – kandidatės Simonos pakėlimas į jaunuomenės narius, kuris buvo palydėtas džiugiu tostu bei daina. Visgi didžiausia šventės dovana – tai kartu praleistas laikas ir neišdildomi prisiminimai, kurie išliks dar ilgai.

Etika: kas tai?

2015 m. vasario, kovo ir balandžio mėnesiais kartu su KTU marketingo klubu organizavome seminarą „Etika: kas tai?“. Pirmosios paskaitos vyko etiškos reklamos tematika, už kurias buvo atsakingas KTU marketingo klubas. Paskaitų metu lektoriai pristatė etiškos reklamos kūrimo principus, vyko lietuviškų ir užsienietiškų reklamų peržiūra, po to dalyviai patys kūrė reklamą įmonės „Saulės broliai“ kolektoriui-šildytuvui. Geriausios idėjos autorė buvo apdovanota prizu – planšetiniu kompiuteriu. Paskaitos vyko KTU Auloje.

Etiketo ir protokolo paskaitų metu, dėstytoja dr. Jurgita Vizgirdaitė pasakojo apie etiketo ir protokolo kilmę bei istoriją, reikalavimus higienai, vizitines korteles, pokylių protokolą, automobilius, garbingų svečių sutikimo ypatumus. Dvi paskaitos vyko KTU Auloje, o kitos dvi – VU TSPMI. Po paskaitų dalyviai kartu tu dėstytoja diskutavo jiems rūpimais klausimais.


Vasario 16-oji

Kaip jau įprasta, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Kaune lankėsi Seinų „Žiburio“ mokyklos mokiniai. Kartu su mumis jie dalyvavo Šv. mišiose Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje, žygiavo eisenoje iki Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelio, klausėsi sveikinimo kalbų ir lietuviškos muzikos.

Po miesto savivaldybės organizuojamų renginių, mokiniai lankėsi KTU elektronikos rūmuose, kur kartu su dėstytojais mokėsi skaičiuoti konkursinį stojamąjį balą. Taip pat, stebėjo fizikinius eksperimentus, o kai kuriuos galėjo išbandyti ir patys.

Vakare mūsų nariai dalyvavo Kauno miesto savivaldybės ir studentų korporacijos „Neo-Lithuania“ organizuotame pokylyje karininkų ramovėje. Renginio metu vyko labdaringa loterija, grojo muzikos grupė „Elle G“, dalyviai mokėsi šokti Čarlstoną.


Korp! TauTiTo šeimų vakaras

2014 m. gruodžio 16 d. korp! TauTiTo nariai rinkosi į KTU studentų laisvalaikio centrą, kur vyko korp! TauTiTo šeimų kalėdinis vakaras. Renginio metu į narius-kandidatus buvo pakeltas Edvinas Chaleckas.
Prie stalo teniso, futbolo ir biliardo stalų varžėsi ne tik mūsų korporacijos nariai, bet ir jų atžalos bei mamos! Didžiausios aistros virė prie stalo futbolo ir teniso stalų: čia dėl pergalių varžėsi Vladas, Rimas ir Darius Justinavičius. Tuo tarpu merginos žaidė biliardą ir kitus žaidimus.


Tapk latviu vienai dienai’14

2014 m. lapkričio 17 d. KTU studentų korporacija „TauTiTo“ organizavo renginį, skirtą paminėti Latvijos nepriklausomybės ir Lačplėčio dienas. Šventė vyko KTU Auloje. Renginį pūsdami autentiškus ragus pradėjo VDU folkloro ansamblis „Linago“; latviškai svečius sveikino etnologė Auksė Noreikaitė. Pirmieji savo kolektyvą pristatė ir sugiedojo Latvijos Respublikos himną, svečiai iš Latvijos, folkloro ansamblis „Dandari“. Po to, prisistatė lietuvių folkloro ansambliai „Goštauta“ iš KTU ir „Linago“ iš VDU. Kolektyvai dainavo lietuviškas dainas ir šoko tautinius šokius. Renginyje ne tik šokome bei dainavome, bet ir klausėmės Kauno muziejaus edukatoriaus Simono Jazavitos pranešimo apie Latvijos nepriklausomybės kovas. Antroje renginio dalyje folkloro kolektyvai mokė šokti įvairius tautinius šokius, žaidimus ir ratelius.
Specialiai renginiui buvo paruošti dviejų tipų lietuvių-latvių žodynėliai: linksmasis ir rimtasis. Jais naudojantis buvo galima išmokti pagrindinių pokalbio frazių bei sužinoti linksmus latviškų žodžių atitikmenis.
Kolektyvai džiaugėsi galimybe pabendrauti ir pasimokyti vieni iš kitų; Kauno latvių bendruomenė dėkojo, kad nepamirštame paminėti šių Latvijai svarbių švenčių. Mes džiaugėmės užmezgę pažintis su dar viena Latvijos studentų korporacija – „Staburadze“.
Išmok matuoti

2014 m. spalio 25 d. korp! Tautito mokė matuoti išmaniaisiais matavimo prietaisais. Veiksmas vyko KTU elektronikos rūmų 261 fizikos laboratorijoje. Dalyviai išklausė korporacijos „Fraternitas Lituanica et Patria“ narių pranešimo apie pirmąją pagalbą, kai žmogų nutrenkia elektra; diskutavo svarbiais su elektra susijusiais klausimais. Matuoti slankmačiu mokė mūsų korporantai Neringa Vaičiūnaitė ir Dainius Bernatavičius. Apie multimetrą ir matavimo paklaidų subtilybes pasakojo Lietuvos metrologijos instituto atstovas Benas Urbanavičius. Po to, dalyviai lankėsi metrologijos instituto laboratorijoje, kur galėjo išbandyti įvairius matavimo prietaisus: nuo termometro iki osciloskopo veikiančio Windows 7 operacine sistema.

Išmok ginti Tėvynę

2014 m. rugsėjo 25-27 d. vyko renginys „Išmok ginti Tėvynę“, kurį organizavo jungtinės Lietuvos studentų korporacijų pajėgos: KTU studentų korporacija „TauTiTo“, Lietuvos šaulių studentų korporacija „Saja“,  LSMU studentų ir gydytojų  korporacija „Fraternitas Lituanica et Patria“, studentų ateitininkų technikų korporacija „Grandis“  ir VU TSPMI studentų korporacija „RePublica“.

Rugsėjo 25 d. KTU Auloje renginio atidarymo metu buvo giedamas Lietuvos Respublikos himnas. Įžanginį žodį tarė korp! „TauTiTo“ pirmininkas Dainius Bernatavičius; trumpai su Lietuvos geopolitine padėtimi supažindino korp! „Saja“ narys ltn. Mantas Skinkaitis. Jis taip pat pasakojo apie šiuolaikinės propagandos mastus ir grėsmes Lietuvos piliečiams, o diskusijos metu buvo sprendžiamas klausimas kaip atpažinti propagandą.

Visi dalyviai galėjo išbandyti savo žinias ir jėgas „Lietuvos (karų) istorijos“ viktorinoje, kurią laimėjo ir išgyvenimo rinkinį gavo buvęs korp! „TauTiTo“ pirmininkas Darius Justinavičius. Paguodos prizus pasidalino Vika Vaitekūnaitė, Emilis Mackeliūnas, Modesta Skinkaitienė bei Rasa Nasevičiūtė.

Korp! „Fraternitas Lituanica et Patria“  vedė desmurgijos ir pirmosios pagalbos (esant kaulų lūžiams) kursus. Jų metu puikiai savanoriškai sužeistąjį vaidino „KTU radijo klubo“ narys Fortūnas Slavinskas iš KTU inžinerijos licėjaus.  Ne tik teoriškai bet ir praktiškai žmogaus gaivinimo buvo galima pasimokyti naudojant tam skirtą manekeną. Po to, visi vaišinomės ir diskutavome prie kavos puodelio.

Rugsėjo 26 d. KTU klubo „Ąžuolas“ narys,  Lietuvos kariuomenės majoras Albertas Dusevičius pasakojo apie ginkluotės ir taktikos evoliuciją, dalijosi savo patirtimi bei aktyviai diskutavo su renginio dalyviais įvairiomis karinėmis temomis. Po jo, apie radijo ryšio svarbą kare ne tik kalbėjo bet ir tikrą tanko radijo stotį pademonstravo „KTU radijo klubo“ pirmininkas doc. Darius Kybartas.  Jis taip pat pasidalijo sausio 13-osios prisiminimais, kai radijo klubo nariai budėjo ir mezgė ryšius su pasauliu.

Po pertraukėlės Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos skyriaus atstovas Saulius Bajarūnas priminė kaip žmogus turi elgtis paskelbus ekstremalią padėtį; išsamiai pristatė masinius naikinimo ginklus, jų keliamą pavojų ir supažindino su apsisaugojimo būdais. Po pranešimo dalyviai dar ilgai diskutavo rūpimais civilinės saugos klausimais. Renginio antrosios dienos pabaigoje „Tėvynės gynėjo“ ženkleliais ir tušinukais buvo apdovanoti visi apsilankę abiejose renginio dienose.

Rugsėjo 27 d. jau įgytas teorines žinias pritaikėme praktikoje – kariškame žygyje, kurį organizavo korp! „Saja“  ir „KTU radijo klubas“. Žygio metu atlikome įvairias kariškas užduotis:  korp! „Saja“ nariai mokė naudoti nebyliuosius valdymo signalus, kamufliažo, atminties ir atidumo lavinimo, taktikos gudrybių. Žygio dalyviai turėjo įveikti ne tik gamtines kliūtis, suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems karo lauke, bet ir išsivaduoti iš pasalos bei išgelbėti pagrobtus įkaitus. Taip pat, nebuvo pamirštos ir radijo ryšio paskaitos, žygio eigoje ryšininkai, naudodamiesi žemėlapiu ir radijo pelengatoriais, ieškojo gudriai pasislėpusių „lapių“ . Visi grįžo sveiki, gyvi ir išgelbėti. Žygio dalyviai buvo apdovanoti „Tėvynės gynėjo“ ženkleliais ir pakviesti į šventinį korp! „TauTiTo“ „Girutį“.

Erdvėlaivis Žemė

2014 m. rugsėjo 12-13 d. KTU studentų korporacija „TauTiTo“ kartu su „KTU radijo klubu“ dalyvavo XI mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“.

Rugsėjo 12 d. festivalis vyko KTU Elektronikos rūmuose. Mūsų korporantai turėjo net kelis stendus: prie stendo „Virpesių įvairovė ir įdomės“ pelengacijos techniką kartu su studentais R. Gruzdžiu ir E. Chalecku demonstravo „KTU radijo klubo“ sekretorius, Lietuvos radijo sporto federacijos prezidentas bei mūsų korporantas dr. Rolandas Žakelis.  Su garso technikos subtilybėmis dalyvius supažindino mūsų pirmininkas Dainius Bernatavičius.

Prie stendo „Įdomieji fizikiniai matavimai“ buvo galima rasti kitą mūsų korporantę – doct. Neringą Vaičiūnaitę.....

Rimas Šeperys, Vainius Dauderys,  Karolina Vaičiūnaitė ir Neringa Vaičiūnaitė ne tik turėjo stendą bet ir pasakojo apie studentų korporacijų simbolius. Mus taip pat padėjo ir Akademinės skaučių draugovės narės Viktorija Ambroževičiūtė ir Jaglė Urbanavičiūtė. 

Rugsėjo 13d. festivalis vyko Kauno tvirtovės VII forte.

Rugsėjo 1-oji.

2014 m. rugsėjo 1d. KTU studentų korporacija „TauTiTo“ dalyvavo dviejuose renginiuose: KTU matematikos ir gamtos mokslų fakulteto rugsėjo 1-osios šventėje ir kartu su technikų ateitininkų korporacija „Grandis“ organizuotame renginyje „Rugsėjo 1-oji – diena be alkoholio“.

13 val. KTU matematikos ir gamtos mokslų fakulteto rugsėjo 1-osios šventėje, kuri vyko 123 aud. IX rūmuose, mūsų korporantai pasveikino kadenciją baigusį dekaną Vytautą Janilionį ir naujai išrinktą dekanę Bronę Narkevičienę.

18v al. KTU III rūmų 6 aukšto salėje vyko renginys „Rugsėjo 1-oji – diena be alkoholio“,  pritraukęs beveik visas Kauno studentų korporacijas. Jo metu vyko trumpi studentų korporacijų prisistatymai, LSMU gydytojų ir studentų korporacija „Fraternitas Lituanica“ papasakojo apie alkoholio žalą žmogaus organizmui, po to, žaidėme įvairius žaidimus ir vaišinomės ne alkoholiniais gėrimais.


Litavimo kursai

2014 m. balandžio 12 d. KTU studentų korporacija „TauTiTo“ kartu su KTU radijo klubu ir Lietuvos radijo sporto federacija surengė III kasmetinius litavimo kursus. Šį kartą užsiėmimų vieta buvo KTU elektronikos rūmuose esanti 447 laboratorija. Kursai vyko 10, 13 ir 16 val.
Už simbolinį 5 lt mokestį, dalyvis turėjo galimybę išklausyti teorinę pamokėlę apie lituojamą konstruktorių (kuris šį kartą buvo vandens garų detektorius), jo veikimo principą ir sulituotą konstruktorių parsinešti namo.  Visi lituotojai gavo pažymėjus, o greičiausiai sulitavęs dalyvis buvo apdovanotas specialiu prizu ir galimybe sulituoti dar vieną sudėtingesnį konstruktorių.
Visos trys sesijos buvo užpildytos, o kai kurie norintys litavo net ir pertraukų metu. Litavo net tik studentai, bet ir vaikai bei vyresni žmonės. Dalyviai džiaugėsi išmokę naujo amato ir prasmingai praleidę laiką. 


Švęsk vasario 16-ąją KarTU, 2014-02-16

2014 m. vasario 16 d. KTU studentų korporacija „TauTiTo“ ne tik dalyvavo tradicinėse šv. mišiose ir studentų eisenoje, bet kartu su LSMU studentų ir gydytojų korporacija „Fraternitas Lituanica et Patria“ nariais organizavo seminarą-diskusija tema „Lietuvos universitetų indėlis atkuriant ir stiprinant Lietuvos valstybę“. Renginys vyko KTU auloje.
Renginys prasidėjo studentų himnu „Gaudeamus Igitur“ ir Korp! TauTiTo bei Fraternitas Lituanica et Patria pirmininkų sveikinimo kalbomis. Po to, „Fraternitas Lituanica et Patria“ atstovas Mantas Jukna pasakojo apie Kauno universitetų sujungimo idėją. Svečiai iš Seinų priminė Seinų gimnazijos „Žiburys“ bei vienuolyno istoriją ir įvardijo jų svarbą Lietuvai.  Korp! TauTiTo sendraugių pirmininkas Gediminas Antanas Adlys pasidalino savo patirtimi kovojant už lietuvybę universitete ir už jo ribų. Alminas Sinevičius iš korp! Saja papasakojo Lietuvos karo akademijos istoriją bei įvardijo šaulių indėlį kovose už šalies laisvę ir nepriklausomybę.
Taip pat, nepamiršome paminėti ir Kristijono Donelaičio – apie jo gyvenimą ir pasiekimus pranešimą skaitė korp! TauTiTo jaunuomenės narys Darius. Dalyviai karštai diskutavo įvairiomis istorinėmis ir politinėmis temomis. Po renginio visi vaišinomės arbata ir skanėstais.


Tapk latviu vienai dienai, 2013-11-21


Šis, jau tradicija tapęs TauTiTo projektas buvo skirtas paskatinti ir sudominti jaunimą, studentus bei miestiečius susipažinti su Lietuvos Baltiškosios sesės – Latvijos istorija. 2013 metų lapkričio 21 d. 18 val. KTU auloje paminėjome Latvijos nepriklausomybės ir latvių didvyrio Latčplėsio dieną.

Kauno technologijos universiteto studentai ir Vainuto gimnazijos mokiniai turėjo galimybę patikrinti savo istorines ir geografines žinias susijusias su Latvija dalyvaudami viktorinoje. Geriausieji buvo apdovanoti padėkos raštais ir pakviesti į latviško vakaro renginius.
Šventinio vakaro metu susitikome su žymiu latvių tautos poetu Knutu Skujeniekiu ir lietuvių rašytoju bei vertėju Vladu Bražiūnu. Svečiai dalijosi savo prisiminimais apie laisvės kovas, sudėtingą sovietmetį ir poezijos grožį. Klausėmės Knuto eilių bei diskutavome tautiškumo tema. Taip pat, girdėjo vieno iš korporacijos TauTiTo įkūrėjų, Gedimino Adlio pranešimą apie Lietuvos ir Latvijos draugystę ir kovą dėl nepriklausomybės. Kauno latvių bendruomenės pirmininkei Anitai Dabužinskienei įteikėme knygelę su studentų ir mokinių linkėjimais Latvijai nepriklausomybės dienos proga.


Osciloskopo kursai, 2013-10-16


Osciloskopas, tai elektrinių signalų formos stebėjimo ir matavimo prietaisas.  Supažindinti bei išmokyti naudotis osciloskopu idėja kilo iš technologinių specialybių studentų patirties ir noro išsiugdyti bei pagilinti skaitmeninių ir analoginių signalų užregistravimo ir analizės sugebėjimus. Šis projektas buvo skirtas technologinių specialybių visų kursų studentams bei aktyviems moksleiviams. Mokymai vyko spalio 16-ą dieną KTU elektronikos fakultete nuo 10:00, 12:00 ir 14:00 val. TauTiTo pirmininkas Dainius Bernatavičius bei KTU Radijo klubo sekretorius Rolandas Žakelis pristatė trumpą elektronikos ir signalų teoriją, vedė praktines užduotis, dalijosi intriguojančiomis mokslo pasaulio naujienomis. Visi kursų dalyviai aplankė Fizikos muziejų bei praturtino istorines žinias. Renginio aptarimas ir iškilminga diplomų įteikimo ceremonija vyko korporacijos TauTiTo būstinėje Studentų g. 69-120. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad išmokti naudotis osciloskopo panoro ne tik studentai ir naujieji korporacijos nariai, bet ir būrys moksleivių.Sportinės radijo pelengacijos (SRP) ir sportinės palydovinės navigacijos (SPN) varžybos, 2013-10-20

2013 metų lietingą spalio 20-ąją dieną studentų korporacija TauTiTo ir KTU Radijo klubas surengė sportinės radijo pelengacijos ir palydovinės navigacijos varžybas. Aistros virė Kauno technologijos universiteto studentų miestelyje. Varžybų trasa vinguriavo klaidžiausiais Studentų gatvės kloniais, pakalnėmis ir užkampiais. Starto laiką paskelbė ir dalyvius į „medžioklę“ išleido Lietuvos radijo sporto federacijos pirmininkas Rolandas Žakelis. Sportinės palydovinės navigacijos rungtyje dalyviai susipažino su profesionaliu GPS imtuvu, koordinačių sistema ir kitomis radijo orientacijos subtilybėmis. Varžybų dalyviai turėjo orientuotis pagal vieną iš GPS koordinačių sistemų. Studentų bei mokinių užduotis buvo naudojantis SRP įranga surasti septynias paslėptas „lapes“ – radijo siųstuvus.
Geriausiai varžybose pasirodė Kauno Petro ir Jono Vileišių pagrindinės mokyklos mokinys – Mindaugas Pupka Jis buvo vikriausias ir surado visas gudriai paslėptas „lapes“ per 7 min. 40 s.
Vasario 16-osio šventė, 2013-02-16

„Švęsk vasario 16-ąją KarTU“ šventė prasidėjo mišiomis Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje. Čia rinkosi studentai iš įvairių universitetų, kurie po mišių žygiavo eisenoje iki Vienybės aikštės. Ten vyko savivaldybės organizuojama šventė. Po jos, visi buvo kviečiami į KTU Aulą. Joje korp! TauTiTo, korp! Fraternitas Lituanica et Patria ir VDU Baltų klubas organizavo renginį nepriklausomybei paminėti. VDU baltų klubo nariai latviškai pasveikino korporacijos Dzintars atstovus iš Latvijos, TauTiTo narys Darius skaitė pranešimą apie Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą, svečiai iš Seinų vidurinės mokyklos papasakojo apie savo mokyklą ir šventes, muziejininkas iš Marijampolės pristatė įdomius faktus apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus, o Fraternitas Lituanica et Patria atstovai visus supažindino su Lietuvos medicinos laimėjimais nepriklausomybės laikotarpiu.
Švenčiant Lietuvos Valstybės atkūrimo šventę, viena iš korporacijos TauTiTo įkūrėjų prof. Diana Adlienė įteikė Pirmininko Bokalą korporacijos pirmininkui Dainiui Bernatavičiui. Pirmininko bokalas tai garbingas simbolis ir korporacijos atributas, kiekvieną kartą perleidžiamas naujai išrinktam korporacijos pirmininkui. Nuo korporacijos TauTiTo įkūrimo, bokalą globojo jos įkūrėjai ir tik sulaukus kol korporacija sustiprės ir išaugs į savarankiškai veikiančią, bokalas pirmą kartą buvo įteiktas pirmininkui, taip atverčiant naują puslapį korporacijos istorijoje. Bokalą puošia Europos krikščioniškų korporacijų kartelinio susivienijimo herbas.
Po rimtosios dalies, korporantai buvo kviečiami į Fraternitas Lituanica et Patria alutį-girutį, kur linksmybės liejosi alaus ir giros upėmis.

 

Litavimo kursai mokiniams bei studentams, 2013-04-20

Šių metų balandžio 20 d. sukvietėme moksleivius, studentus bei elektronikos entuziastus neįprastiems kursams.
Litavimo kursų projektas buvo skirtas visų fakultetų ir visų kursų studentams bei Lietuvos studentų korporacijų atstovams. Litavimo kursai vykdomi jau ne pirmus metus, taigi nusprendėme tęsti šį, jau tradicija tapusį, KTU Radijo klubo renginį, kai sulaukėme nemažai entuziastų, norinčių pramokti litavimo subtilybių. Ankstesnieji litavimo kursai pritraukė ne tik tiksliųjų mokslų studentus ir elektronikos mėgėjus, tačiau ir visą būrį Lietuvos sveikatos mokslo universiteto studentų. Šiais metais dalyviai konstravo ir litavo konstruktorių – mirksinčią žvaigždę. Na, o po tokių sunkių ir atkalumo bei ryžto reikalaujančių darbų pakvietėme visus „inžinierius“ TauTiTo kambaryje  paskanauti giros pagal naująjį receptą.

Mokslo festivalis "Piknik Naukowy" Varšuvoje 2013 m.


Mokslo festivalis Varšuvoje yra viena, iš jau tradicija tapusių, TauTiTo narių išvykų. Būrys KTU studentų bei dėstytojų  aktyviai ruošia mokslinius eksperimentus, parodas, stendus ir pristato juos šiame tarptautiniame mokslo populiarinimo renginyje. Tutitiečiai taip pat, yra labai aktyvūs mokslo šviesos skleidėjai. Šiais metais mūsų korporantai plačiai lankytojų auditorijai pristatė kvėpavimo dažnio matuoklį, smegenų veiklos ir aktyvumo tyrimus bei stendus apie Lietuvos kultūrą, kalbą, lietuviškas tarmes. Festivalio dalyviai aplankė Varšuvos universiteto miestelį, Lietuvos ambasadą Lenkijoje, didybe dvelkiantį senamiestį, gražiųjų „Lazienki“ parką bei kitas miesto įžymybes. Kelionė namo buvo itin įdomi ir turininga. Užsukome pasisvečiuoti į Seinų gimnaziją, aplankėme Maironio paminklą, vakarą praleidome su Seinų lietuvių bendruomene, o dėstytojas Gediminas Adlys rūpinosi, kad visi keliautojai būtų supažindinti su Lietuvos istorija ir lietuvių kultūros paminklais Lenkijos teritorijoje.