Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena) – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Tradiciškai korp! TauTiTo šią dieną pamini dalyvaudama bei organizuodama įvairius renginius.
Šventinę dieną pradėjome šv. mišiomis Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje, toliau sekė Kauno akademinės bendruomenės, miesto gyventojų bei svečių eisena iki Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelio. Kaip jau įprasta, prie mūsų korporacijos prisijungė ir mūsų draugai – Seinų „Žiburio“ gimnazijos mokiniai bei mokytojai. Visi kartu džiaugsmingai žygiavome link Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelio, kuriame vyko iškilminga Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija, jaunesniųjų karininkų kursų vadų priesaikos, gėlių padėjimas prie Nežinomo kareivio kapo ir Laisvės paminklo. Skambėjo sveikinimo žodžiai, aidėjo ginklų salvės, grojo patriotinės dainos.
Po visų gražių miesto savivaldybės renginių, kartu su draugais iš Seinų, nuskubėjome į KTU Aulą. Čia šildėmės jaukiais pokalbiais prie kavos ir arbatos puodelio, pasivaišinome įvairiais skanėstais.
Kiek pasistiprinę, sugužėjome į salę, kurioje klausėmės vieno iš mūsų korporacijos įkūrėjo, sendraugio, Gedimino Adlio pasakojimų. Į savo pokalbius jis įtraukė ir mūsų svečius – Seinų „Žiburio“ gimnazijos mokinius bei mokytojus, KTU darbuotojus, kolegas ir veteranus, Kauno latvių bendruomenės atstovus ir kitus aktyvius žmones.
Mes, savo ruoštu, surengėme viktoriną seiniškiams, kurie turėjo progą pasitikrinti žinias atsakinėdami į klausimus apie Lietuvos istoriją. Nugalėtojus pasveikinome ir apdovanojome specialiais prizais.
Šiai šventinei dienai jau vakarėjant nuskubėjome pas savo gerus draugus – LSMU studentų ir gydytojų korporaciją „Fraternitas Lituanica et Patria“, su kuriais jau tradiciškai rengėme Vasario 16-osios šventę. Jos metu išklausėme tikrai įdomių pristatymų apie abiejų korporacijų vertus paminėti žmones. Korp! Fraternitas Lituanica priminė mums vieną korporacijos įkūrėjų – med. dr. plk. K. Oželį, korp! TauTiTo raštininkė Karolina – vieną korporacijos įkūrėjų, garbės narį bei sendraugį – Gediminą Antaną Adlį.
Po oficialios dalies vyko linksmoji dalis – šventinis Alutis-Girutis. Jo metu netrūko dainų, sklidinų bokalų tauriojo gėrimo, bei, žinoma, linksmų bausmių. O jų būta tokių linksmų, kad netgi buvo panaudotas ir Bausmės bokalas!
Kartu praleistas nepakartojamas laikas, neišdildomi prisiminimai bei naujai įgyta patirtis – tai korporacijos dalis. Tad švęskime!
Vivat, Crescat, Floreat LIETUVA in aeternum!

j.n. Simona Dumbliauskaitė

Daugiau nuotraukų iš renginio Facebook paskyroje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *