2014 m. lapkričio 17 d. KTU studentų korporacija „TauTiTo“ organizavo renginį, skirtą paminėti Latvijos nepriklausomybės ir Lačplėčio dienas. Šventė vyko istorinėje vietoje – KTU Auloje. Renginį pūsdami autentiškus ragus pradėjo VDU folkloro ansamblis „Linago“; latviškai svečius sveikino etnologė Auksė Noreikaitė. Pirmieji savo kolektyvą pristatė ir Latvijos Respublikos himną sugiedojo, svečiai iš Latvijos, folkloro ansamblis „Dandari“. Jie ne tik padainavo latviškų dainų, bet ir šoko tradicinius šokius.
Po to, prisistatė lietuvių folkloro ansambliai „Goštauta“ iš KTU ir „Linago“ iš VDU. Kolektyvai dainavo lietuviškas dainas ir šoko tautinius šokius. Renginyje ne tik šokome bei dainavome, bet ir klausėmės Kauno muziejaus edukatoriaus Simono Jazavitos pranešimo apie Latvijos nepriklausomybės kovas.
Antroje renginio dalyje folkloro kolektyvai mokė šokti įvairius tautinius šokius, žaidimus ir ratelius. Išmokome ne vieną latvišką bei lietuvišką šokį.
Specialiai renginiui buvo paruošti dviejų tipų lietuvių-latvių žodynėliai: linksmasis ir rimtasis. Jais naudojantis buvo galima išmokti pagrindinių pokalbio frazių bei sužinoti linksmus latviškų žodžių atitikmenis.
Kolektyvai džiaugėsi galimybe pabendrauti ir pasimokyti vieni iš kitų; Kauno latvių bendruomenė dėkojo, kad nepamirštame paminėti šių Latvijai svarbių švenčių. Mes džiaugėmės užmezgę pažintis su dar viena Latvijos studentų korporacija – „Staburadze“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *