Sujungę savo patirtį kartu su kolegomis iš KTU Radijo klubo (KTU RC), LSMU studentų korporacijos Fraternitas Lituanica et Patria bei Šaulių sąjungos ir šaulių studentų korporacija Saja atstovais, siekėme, kad  dalyviai įgautų pačias svarbiausias išgyvenimui gamtoje reikalingas žinias, išmoktų užmegzti radijo ryšį bei ištyrinėti vietovę.

Žygio maršrutą sudarė  5 užduočių punktai: pirmosios pagalbos, „lapių medžioklės“, aplinkos radiacijos matavimo, radijo ryšio užmezgimo ekstremaliomis sąlygomis ir karinės ekipuotės/išgyvenimo. Žygio užduotis vykdė 25 dalyviai ir organizatoriai. Jie buvo suskirstyti į 3 grupes. Grupelėms buvo paskirti „būrio vadai“ iš skirtingų organizacijų: Dainius Bernatavičius (TauTiTo), Mantas Danielius (Saja), Romas Lukas (Žygeivių klubas „Ąžuolas“). Grupės išsirinko tokius pavadinimus: „Alfa būrys“, „Treti“ ir „Antys“.

Renginys prasidėjo trumpu saugos instruktažu bei registracija. Pirmoji užduotis buvo vedama Fraternitas Lituanica et Patria atstovų „auksinių minučių“ komandos. Dalyviai išmoko pirmosios pagalbos pradmenų, sužinojo žmogaus gaivinimui itin svarbias detales, greitosios pagalbos iškvietimo svarbą ir kitas subtilybes. Antroji užduotis buvo „lapių medžioklė“. Kulautuvos mokyklos teritorijoje paslėpėme tris radijo siųstuvus, kurių ieškojo dalyvių grupelės. Pirmieji lapę surado ir patraukė link kitos užduoties punkto komanda „Treti“, antri buvo – „Antys“, treti – „Alfa būrys“. Po šios užduoties komandos paeiliui ėjo į dozimetrijos – miško paklotės užterštumo tyrinėjimo, ekipuotės – išgyvenimo miško sąlygomis ir ryšio užmezgimo punktus.

Žygio pabaigoje visų komandų vadovai susirungė papildomoje rungtyje – greičiausiam laužo uždegime lyjant lietui. Geriausiai visose užduotyse pasirodė komanda „Treti“. Komandos buvo apdovanotos prizais, taip pat kiekvienas dalyvis gavo po „Tėvynės gynėjo“ atminimo ženklelį. Renginio pabaigoje vyko bendra vakarienė prie laužo.


Daugiau nuotraukų iš renginio galite rasti:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10154710353111186.1073741857.3…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *